Szkoła językowa Językosfera - Poznań
 
Specjalistyczna szkoła kursów indywidualnych i w mikrogrupach języków - kontakt

Szkoła językowa Językosfera - Poznań Szkoła językowa Językosfera - Poznań


    

Czy warto zrobić kurs FCE?

Wiele szkół językowych reklamuje się, kusząc potencjalnych kandydatów możliwością uzyskania certyfikatu o nazwie FCE. Co dokładnie kryje się za tym terminem i czy warto zdobyć taki dokument? Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne informacje na ten temat, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Czym jest certyfikat FCE?

Zacznijmy od wyjaśnienia tego nieco obco brzmiącego skrótu; otóż FCE oznacza dosłownie “ First Certificate in English”, czyli pierwszy certyfikat z angielskiego. Jest znany także jako Egzamin Cambridge English i dotyczy poziomu B2, czyli średniozaawansowanego – wszystko to zgodnie z Europejskim Systemem Kształcenia Językowego, co czyni taki certyfikat obowiązującym na terenie całej Unii Europejskiej. Oznacza to, że będzie przydatny, a w niektórych wypadkach wręcz niezbędny dla osób planujących odbyć część swojej edukacji lub rozwijać karierę za granicą. To jednak nie wszystko; coraz więcej firm mieszczących się w Polsce również wymaga posiadania takiego dokumentu. Utrzymując kontakty z petentami i kontrahentami zza granicy, muszą dbać o wysoki poziom obsługi oraz sprawną komunikację. Szczególnie wysokie i kierownicze stanowiska są obciążone takim wymogiem.

Jak wygląda egzamin FCE?

Można przypuszczać, że tak istotny egzamin językowy odbywa się w ściśle określony sposób. To prawda! Egzamin podzielony jest na cztery części – praca z tekstem i czytanie ze zrozumieniem, napisanie wypracowania, odsłuch nagrań ze zrozumieniem oraz egzamin ustny, czyli rozmowę. Wygląda na spore wyzwanie, lecz należy pamiętać, że całość jest rozbita na osobne terminy – nikt nie dałby rady przerobić takiej ilości zadań jednego dnia. Jak można się domyślić, przygotowania do egzaminu FCE również nieco odbiegają od zwyczajnych lekcji angielskiego, ponieważ oprócz czystych umiejętności językowych mają za zadanie nauczyć nas opisanego wyżej systemu egzaminacyjnego oraz mieszczenia się z pracą w wyznaczonym czasie.

Zastanawiasz się, gdzie można zapisać się na takie kursy FCE? Poznań to dobre miejsce, ale tak naprawdę w każdym mieście już teraz znajdziemy szkołę językową, która ma uprawnienia do przygotowywania studentów pod ten egzamin. Warto też wspomnieć, że w Polsce egzaminy odbywają się w Czerwcu i Grudniu – to oczywiście odgórna, unijna regulacja.Językosfera - szkoła języków obcych PoznańJęzykosfera kursy certyfikacyjne Poznań, kursy indywidualne Poznań, korepetycje angielski grunwald, korepetycje angielski Łazarz, szkoła językowa Łazarz, szkoła językowa Grunwald, szkoła językowa Poznań, angielski korepetycje Poznań, angielski Poznań indywidualnie, certyfikat ielts Poznań, ielts Poznań, korepetycje angielski Poznań, korepetycje język angielski Poznań, kurs ielts Poznań, język angielski Poznań, angielski dla firm Poznań, korepetycje angielski Poznań, cae Poznań, fce Poznań.Copyright © 2014 Językosfera | Wykonanie Click 360